Halıların tekrar yıkanması gerekteğini nasıl anlarız?

Halıların tekrar yıkanması gerekteğini nasıl anlarız?

Halıların Yıkanması Gerektiğini Nasıl Anlarız?

Herkes evindeki halıları sever. Halılar evlerimizin vazgeçilmez bir parçası ve bir evin nasıl bir hava yarattığından sorumlular. Bir halıya sahipseniz, halı temizliği yılda en az iki kez göz önünde bulundurmanız gereken bir şeydir.
Halılar biraz masraflıdır ve aynı zamanda yüksek bakım gerektirir çünkü evdeki kire dair her şeyi halılar emer. Halılarınızın en iyi durumda olmalarını istiyorsanız, düzenli olarak yıkanmasını sağlamanız gerekebilir. A-plus karasu halı yıkama temiz bir halının önemini bilir. İşte halınızın temizlenmesi gerekip gerekmediğini belirlemek için farkında olmanız gereken gereken bazı durumlar.

1. Alerjileriniz Tekrar Ortaya Çıkıyor

Halılar bakteri, alerjen ve toz için üreme alanıdır. Zaman içinde halılarınızda sıkışıp kalacaklar, evinizin içinde dolaşacaklar ve alerji olmanıza yol açacaklar. Çoğu alerjen, halılarınızın derin liflerine bağlanır ve vakumlama yoluyla elimine edilemez. Profesyonel halı yıkama hizmeti bu alerjenleri yok etme konusunda uzmandır ve kesinlikle alerjilerinizden kurtulmanızı sağlar.

2. Koku

Koku, insanların bir eve girdiklerinde ilk fark ettiği şeydir. Kirli halılar doğal olarak kötü bir kokuya yol açar. Halının ıslanması durumunda koku dahada  kötüleşir. temizlenmemiş bir halıyı nemli bırakırsanız, kesinlikle küf ve mantar oluşacaktır.
Küf, özellikle astımlı hastalar için tehlikelidir. Çok alerjik olanlar hapşırmak, öksürmek ve küflenmeden dolayı kırmızı gözyaşı gibi semptomlar yaşarlar. Mantarlar da ayrıca sağlık durumunun kötü olmasına yol açabilir.
Kötü kokulu halılar evinizin içindeki hava kalitesini değiştirir sizin ve ailenizin sağlığı için bir tehdit oluşturur. A-plus Karasu Halı yıkama gibi profesyonel bir halı temizleme servisinin hizmetini almak çok önemlidir.

3. Halıların Donuk ve Kirli Görünmesi

Yeni temizlenmiş bir halı canlı ve kirden arınmış görünmelidir. Bakterilerden ve lekelerden arındırılmalıdır. Halılarınızı derinlemesine temizlemeye çalışmayınız, çünkü yanlış bir temizlik ürünü halılarınıza kalıcı hasar verebilir. Halılarınız lekelenmişse veya mat görünüyorsa, kesinlikle profesyonel bir halı yıkamacı ile çalışmalısınız.

4. Halı Eski Görünebilir

Halılarınızı düzenli olarak yıkatmak onu yenileyecek ve doğal rengini geri getirecektir. Halılarınızın yıllar içinde aşınması ve yıpranması doğaldır. Halılarınızın düzenli olarak temizlenmesi, onları ilk günkü güzelliğine kavuşturur.

5. Evcil Hayvanınız Varsa

Eğer bir hayvanınız varsa, halılarınızı daha sık yıkamalısınız. Evcil hayvanlarınız halıların üzerine idrarını yapabilir ve nemlenen halı bakterilerin oluşmasına uygun bir ortam sağlar. Yine evcil hayvanlarınız kirli halılarınızı patileriyle yırtıp da çiğneyebilir. Bu nedenle, evcil hayvanlarınızın evde çok fazla zaman geçirmeleri durumunda, düzenli halı temizliği için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.